• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Acar, “Her türlü darbeyi lanetliyoruz”

Acar, “Her türlü darbeyi lanetliyoruz”

CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar, 15 Temmuz hain Fetö darbe girişiminin 2. yıl dönümünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Her türlü darbeyi lanetlediklerini ifade eden Acar, “ Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen, darbenin siyasi ayağının çıkarılmasına dönük bir adım atılmamıştır” dedi.

 CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar’ın açıklaması şu şekilde:

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz

Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güç, bir demokrasi kurma fırsatına dönüştürülmemiş, sonraki süreçte TBMM’yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının çıkarılmasına dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı, laik, sosyal hukuk devletleri esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM