Erkan Eren Borsa Seçimine Aday

Nisan Ay’ında gerçekleşmesi beklenen Gemlik Ticaret Borsası Seçimine Erkan Eren de aday oldu.

Eren; ‘’İhtisas Borsası Olmalıyız’’

Gemlik’te faaliyet gösteren zeytinci Erkan Eren, Borsanın geleceğinden endişe ettiği için aday olduğunun altını çizerek, Borsa ile alakalı projelerini Gündem Medya Editörü Kazım Bulut’a anlattı.

Eren; ‘’Bizim Borsa’ya aday olmaktaki tek amacımız Borsamızın kapanmasının önüne geçmektir. Gemlik’te öncelikli projemiz laboratuar kurulması yönünde. Yaprak ve toprak analizlerimizi çoğunlukla Yalova’da laboratuara yaptırmak zorunda kalıyoruz. Sonuç çıkana kadar da ilaç ve bakım dönemlerini kaçırıyoruz. Bizim üreticiye yönelik kolaylık sağlamamız gerekir. Sağlıklı analizlerle ürün kalitemiz ve miktarımızı artırmamız gerekiyor.

İHTİSAS BORSASI OLMAK ZORUNDAYIZ

Gemlik’in ihtisas borsası olması gerekiyor. Orhangazi ve İznik işlemlerini Bursa’dan yapıyor. Bu da bize önemli ölçüde zarar veriyor.  Bursa Borsasının önemli kaynağı zeytinciler tarafından sağlanıyor. İhtisas Borsası olmamız durumunda çevre ilçeleri kendimize bağlama ve Borsamızı büyütme imkanına sahibiz. Tüm adayların önceliği bana göre İhtisas Borsasına geçişin sağlanması olmalıdır.

Seçim için hazırlıklarıma başladım. Listemde sürpriz isimler yer alacak. Nisan Ay’ında yapılması beklediğimiz seçimde, her kesimden farklı kişilere yer vereceğiz’’ dedi.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir