Gemlik Basket 20 sayıdan döndü

Gemlik Basketbol İstanbul deplasmanında, son çeyreğe 20 sayı geride girdiği müsabakada muhteşem bir geri dönüşe imza attı. Son periyota 20 sayı Geri’de başlayan Gemlik Basketbol 4. periyot ’da T.E.D  Spor ‘a  31-9 üstünlük sağlayınca müsabakayı 77:79 kazandı.
      Maçı değerlendiren Gemlik Basketbol Antrenörü Fatih Elbaş ‘’ Deplasmanda Tenis Eskirim Dağcılık maçına arzu ettiğimiz gibi iyi bir başlangıç yaptık. Maçın başında hem hücumda hem müdafaada dengeli bir şekilde oyunun kontrolünü almamıza rağmen ev sahibi takım hem bireysel hem de takım olarak enerji yükselterek maçın kontrolünü ellerine aldı. Tenis Eskrim Dağcılık Müsabakanın 1 çeyreğini 22-17 , 2 çeyreğini 21-17, 3 çeyreğini 25-14 önde bitirerek son çeyreğe 20 sayı fark ile girdiler.
Son çeyreğe kadar  bir çok oyun şekli denememize  rağmen oyuna  ortak olamadık. Maçın son 8. dakikasında fark 22 sayı ulaşmasına rağmen oyundan kopmayarak arzu ettiğimiz oyun kurgusunu ortaya koyunca skor olarak karşılığını bulma başladık. Son çeyrekte yakaladığımız muhteşem geri dönüşümüzle 4.periyot’da 31-9 üstünlük kurunca  maçı 2 sayı ile kazanmasını bildik.
İstanbul deplasmanında iyi bir galibiyet almamız ’da şüphesiz iyi olanaklarla maça hazırlanmamız için her türlü özveriyi gösteren Genel Menajerimiz Yahya Gümüş ve Başkanımız Berkay Bulut’ a  teşekkür ederim . Bugün Gemlik’ten  İstanbul deplasmanına gelerek müsabakanın son saniyesine kadar bize verdikleri  enerjiden dolayı  bu galibiyetin asıl mimarlarıdır taraftarımızdır.
 
1.Periyot 22-17 TENİS ESKRİM DAĞCILIK
2.Periyot 21-17 TENİS ESKRİM DAĞCILIK
3.Periyot 25-14 TENİS ESKRİM DAĞCILIK
 4.Periyot 9-31  GEMLİK BASKETBOL  Maç Sonucu  77-79 GEMLİK BASKETBOL
Gemlik Basketbol  adına Ali Tuncer  22 sayı  , 10 ribaunt  ve 2 blok ile maçın yıldızı olurken , Cem Han 13 sayı -6 ribaunt ,Cihan Hafızoğlu 12 sayı – 4 ribaunt ,Mert Yavi 10 sayı -3ribaunt -2 asist -1 blok , Gökhan Şenol 9 sayı ve 6 asist ile oynadı.
Tenis Eskrim Dağcılık adına Volkan Çam 17 sayı – 3 Ribaunt , İ.Arda Demirci ve Tarık Çolak 13 sayı ile oynadılar.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir