Sertaslan; İspat Edemeyen Kişiler İftiracıdır

Ak Parti İlçe Başkanlığının afişlerin indirilmesi ile alakalı iddialarına cevap veren Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, söylemlerin gerçeği yansıtmadığını, kin ve nefrete vatandaşları sevk ettiğini dile getirerek, afişleri özellikle indirdiğinin ispat edilmesini istedi. Sertaslan, hafızlık öğrencilerinin servislerinin kaldırıldığı yalanını da aynı cenahın bilinçli öne çıkardığını açıklamasında belirtti.

Sertaslan şu ifadeleri kullandı;

Bir takım kişilerin sosyal medya üzerinden benimle ilgili gerçeği yansıtmayan paylaşımları sebebiyle bu açıklamayı yapmam gerekmiştir.

Söz konusu kişiler Gemlik’te asılı bulunan ve üzerinde sayın cumhurbaşkanı ve ay yıldızımızın bulunduğu bir posteri indirttiğim hatta çiğnettiğim şeklinde asılsız bir iftirada bulunmuştur. Aynı kişiler bir hafta önce de hafızlık kursuna giden öğrencilerin araç organizasyonlarını iptal ettirdiğim şeklinde bir yalan haber yaymışlardı.Üstelik bunu yaparken kullandıkları dil aleni şekilde insanları kin ve nefret ortamına çekmeye çalışan bir lisandır.

İhalesini eski belediye başkanının yaptığı poster ve pankart yapım söküm işlerini kazanan firmanın işçilerini resimleyip anında sosyal medyaya yaymalarıda bence çok manidardır. Buradan açıkça ilan ediyorum, ben ne hafız çocukların servisini iptal edecek bir talimat verdim ne de sayın cumhurbaşkanının posterini indirin talimatını. Bunu ispat edemeyen kişiler düpedüz iftiracıdır.İnsanları birbirine düşürmek için gayret edenlere en güzel cevabı yine Gemlikli sevgili yurttaşlarımız barış ve huzur içinde yaşamaya devam ederek vereceklerdir.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir