Zafer Işık Bölge Üniversitesini Değerlendirdi

Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Gemlik, İznik ve Orhangazi bölgesinde kurulması talep edilen Üniversite ile alakalı Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Ahmet Saim Kılavuz ile görüştü.

Bölgede üniversite talebinin uzun zamandır devam ettiğini, Gemlik ve Orhangazi bölgesindeki yerleşkelerin uygun konuma gelmesi için Belediyelerin de çalışma yapması gerektiğini söyledi. Gemlik’te Denizcilik Fakültesinin kurulduğunu ve kayıt almaya başlayacağını ifade eden Işık, fakültelerin çoğaltılmasının Bölge Üniversitesi için önemli adım olacağının altını çizdi.

Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık Bölge Üniversitesi kurulması için girişimlerine devam ediyor. Gemlik, İznik ve Orhangazi’de kurulması istenilen üniversite ile alakalı Uludağ Üniversitesi Rektörü Ahmet Saim Klavuz ile de fikir alışverişinde bulundu.

Bölgede kurulması talep edilen tematik üniversite ile alakalı değerlendirme yapan Işık; ”Bölgemizde bu anlamda önemli bir talep oluştu. Bizler de girişimlerimize başladık. Gemlik’e denizcilik yüksek okulunu kazandırdık. Fakültelerin artması ve öğrenci alımına başlaması adına da girişimlerimizi sürdürüyoruz. Bölgemizdeki yerleşkeler belli bir sayıya ulaşınca, bölge üniversitesi konusu daha hızlı çözüme ulaşacaktır” dedi.

BELEDİYELERE DE İŞ DÜŞÜYOR

Bölge Üniversitesi için belediyelere de önemli iş düştüğünü ifade eden Işık; ”Koordineli olarak bölgemizdeki belediyelerimizle konuyu değerlendiriyoruz. Yerleşkelerimizin kampüslere dönüşmesi konusunda, bölgemizdeki belediyelerimizin de çalışmalar yapması gerekiyor. Ortak akıl ve ortak hareketle, bölgemize üniversite kazandıracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir