Toplu Konutlar İçin İller Bankasından Kredi Alınacak

Gemlik Belediye Meclisi Aralık Ay’ı ilk toplantısı Gemlik Belediyesi Ömer Kahraman Ek Hizmet Binası Meclis Salonunda yapıldı.
Toplantı gündem dışı konuşmalarla başladı. İlk sözü alan İyi Parti Üyesi Sedat Akkuş, partisi adına daha etkin olmak adına bu kararı aldıklarını ifade ederek, basında yer aldığı gibi taleplerinin olmadığını söyledi.
Ardından MHP Grubu adına söz alan Osman Durdu, ”Engelliler gününü etkinliklerle geçirdik ama hala engelli rampalarımızı tamamlayamadık. Eğitim konusunda Gemlik gün geçtikçe daha kötüye gidiyor. İyi eğitimcilerin Gemlik’te görev yapması adına sosyal altyapı sağlanmalı. Bu anlamda da, öğretmen evi ve lokal gibi kolaylıklar sağlanabilir. Balıkçı Barınakları ile alakalı sorunlarımız var. Aynı zamanda Belediye Binası taşınacak mı? Bu konuda ne durumdayız?” sorularını yöneltti.
Ak Parti grubu adına söz alan Ercan Barutçuoğlu ise Ak Parti döneminde bütçenin ana harcamasının eğitime olduğunu hatırlattı. Barutçuoğlu, ”Cami inşaatlarımız başladı ama devam edemiyor. Cihatlı mahallesinde toplu konutlarımızda hırsızlık olmuş, buranın güvenliği sağlanmalı. Kreş ne zaman bitecek? Ayrıca yurtlarla alakalı çalışmalarımız var mı? Şehir dışında gelen öğrencilerimize yurt imkanı sunmalıyız. Vaat etmek siyasetin gereğidir ama önemli olan vaatlerin gerçekleşmesidir” dedi.
ÖNCELİĞİMİZ ODUN DEPOLARINA OKUL
Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise ”8 yıldır Ak Parti’nin yapamadıklarını, 8 ayda bizden bekliyorlar. Ak Parti döneminde, neden yurt yapılmadı? Sosyal konutlarda önemli aşama kaydettik. Doğu planları ile alakalı mahkeme yoluna giden konuda uzlaşmaya yakınız. Yarım kalan camiler ise Belediye başkanının giderayak, gelene zorluk çıkarmak adına yaptığı işlerdir. Diyanet’in bütçesi, Milli Eğitim’e yakın, bazı konularda sorumluluk alabilirler.
Odun depolarının orada okul yapılmalı. Roda bölümüne giden öğrenciler hastane yolundan geçmek zorunda kalıyor. Lale Kemal Kılıç Okuluna giden öğrencilerimiz ise daha tehlikeli bir yoldan karşıya geçmek durumunda. Burada okul yapılmadıkça, diğer hizmetlere öncelik veremem” dedi. AVM’ye Belediyenin geçeceğini de vurgulayan belediye Başkanı bu konuda projenin hazırlandığını da belirtti.
SOSYAL KONUTLAR İLLER BANKASI KREDİSİ İLE ÇÖZÜLECEK
Uzun yıllardır önemli bir sorun teşkil eden ve geçtiğimiz yıldan itibaren tıkanma noktasına gelen toplu konutlarla alakalı iller bankası kredisinin kullanılması meclis gündemine getirildi. Sertaslan konunun doğrudan görüşülmesini talep ederken, MHP ve Ak Parti’nin önerileriyle konu komisyona sevk edildi ve sonraki oturumda görüşülme kararı alındı.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir