Gemlikspor lideri devirdi

Süper Amatör Kümede Mücadele eden Gemlik ekibi Gemlikspor, deplasmanda Atıcılar Stadyumunda karşılaştığı Elmasbahçeler Spor’u 2-1yendi.

Müsabakaya hızlı başlayan Gemlikspor oldu. Önde baskı ile başlayan maçın 30’uncu dakikasında Hanifi’nin girdiği ikili mücadele sonrasında serbest vuruş kullanan Gemlik ekibi, Uğur’un ayağından bulduğu golle 1-0  öne geçti. Müsabakanın devamında baskısına devam eden Gemlik ekibi, girdiği pozisyonlardan yararlanamadı. İlk yarının uzatma dakikalarında, Esat’ın pasında sol kanattan rakip oyuncu ile bire bir kalan Ömer Faruk, güzel bir plase ile skoru 2-0’a taşıdı. İlk yarı bu skorla sona erdi.

Maçın ikinci yarısında, kale önüne yapılan ortada topun uzaklaştırılamaması sonrasında skor 2-1’e geldi. Golün de verdiği moralle Elmas Bahçeler’in baskısı başladı. Buldukları pozisyonlarda kaleci Soner’in hamleleri ve defansın son hamleleri ile kalesini gole kapayan Gemlik temsilcisi, Elmasbahçeler öne çıktıktan sonra Muhammet’in bulduğu iki pozisyondan yararlanamadı. Müsabaka 2-1’lik Gemlikspor üstünlüğü ile tamamlandı. Elmasbahçeler, müsabaka sonrasında liderliği Gemlikspor’dan son dakikada bulduğu penaltı golüyle puan alabilen Duaçınarına geçti.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir