YILBAŞINDA DRONE İLE ASAYİŞ SAĞLANDI

Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü, yılbaşında Drone desteği ile çeşitli noktalarda uygulama yaptı. Yapılan uygulamalarda, silah ve uyuşturucu madde ele geçirilirken, aranması olan 6 şahıs da gözaltına alındı.

Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü yılbaşında da 160 civarında polisle Gemlik genelinde çalışma yaptı. Son bir haftadır, yılbaşı öncesi olası risklere karşı önlem alan emniyet müdürlüğü ekipleri şehrin giriş ve çıkışlarını da kontrol ederken, aynı zamanda drone ille de uygulamaları destekledi.

Yılbaşı gecesinde yeni yılın ilk dakikalarından itibaren silahla kutlama yapanlara yönelik çalışma yapıldı. Termal Kamera destekli İHA ve drone görüntüleri ile tespit edilen adreslere de operasyon yapıldı. Operasyon sonrasında 7 adet tabanca, 2 tüfek, bunlara ait mermi ve fişeklerin yanı sıra, uyuşturucu madde de ele geçirildi. Aynı zamanda uygulamalarda haklarında yakalama kararı bulunan altı şahıs da gözaltına alındı.

Yılbaşında Drone Destekli Uygulama

Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü, yılbaşı gecesinde drone destekli çalışma yaptı. Drone görüntüleri, Gemlik geneline olan görsel hakimiyeti de gözler önüne sermiş oldu.

Gemlik Manşet paylaştı: 1 Ocak 2020 Çarşamba

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Whatsapp Haber Hattı
Merhaba.
Bize haberiniz mi var?
Powered by