61 işçi yemekten zehirlendi

Gemlik Fabrikalar bölgesinde, 1915 Çanakkale Köprüsünün demir bölümlerinin üretimini üstlenen Çimtaş Çelik firmasında çalışan 61 işçi, zehirlenme şüphesi ile Gemlik Devlet Hastanesine başvurdu.

İşyerinde bulunan mutfaklarında yaptıkları et ürününden zehirlenmenin yaşandığı tahmin edilirken, gece saatleri ile birlikte gelmeye başlayan işçilerin sayısı 61’i buldu. İşçiler ayakta tedavi ile zehirlenme vakasını atlattılar. Gemlik Devlet Hastanesinde tedavileri de tamamlanan işçiler evlerine gönderildiler.

BURSA VE ÇEVRE İLÇELERDEN DE İŞÇİLERİ VAR

Bahse akşam ve gece vardiyalarında, bin iki yüz civarında işçinin çalıştığı ve aynı yemekten yediği öğrenildi. Gemlik dışında da Bursa ve çevre ilçelerden çok sayıda işçiyi istihdam ettiği bilinen firmanın, farklı ilçelerde vakalarının olup olmadığı ile alakalı herhangi bir bilgi verilmedi.

61 işçi yemekten zehirlendi

ÇİMTAŞ'TA 61 İŞÇİ ZEHİRLENDİ Gemlik Fabrikalar bölgesinde, 1915 Çanakkale Köprüsünün demir bölümlerinin üretimini üstlenen Çimtaş Çelik firmasında çalışan 61 işçi, zehirlenme şüphesi ile Gemlik Devlet Hastanesine başvurdu.

Gemlik Manşet paylaştı: 18 Haziran 2020 Perşembe

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir