Gemlik Emniyeti Zanlıyı Yakaladı 3 Kişi Daha Gözaltına Alındı

Orhangazi’de geçen hafta kendisine ait zeytinlikte el ve ayakları bağlı bir şekilde bir fosseptik çukurunda cesedi bulunan Sezai Katmer’in öldürülmesi ile ilgili olarak Kumla’da gözaltına alınan cinayet zanlısı Erkan K.’nın yanı sıra iki kişinin daha cinayet suçlaması ile gözaltına alındığı öğrenildi.

Orhangazi’ye bağlı Yeniköy’de zeytin tüccarı ailenin oğulları Sezai Katmer’in öldürülmesi olayı ile ilgili soruşturma derinlemesine sürüyor. Cinayetin baş zanlısı Erkan K’nın dün gece Gemlik’in Kumla Mahallesinde bir ticari takside yakalanmasından sonra polis cinayette bulunduğu ileri sürülen A.A ve A.A. isimli iki kişiyi daha gözaltına aldı. Böylece Sezai Katmer cinayeti ile ilgili gözaltı sayısı da üç’e yükselmiş oldu.

Bursa Cinayet büroda ifadeleri sürüyor

Öte yandan gözaltına alınan Erkan K. İle birlikte A.A. ve A.A.’nın Bursa Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine götürüldüğü ve burada ifadelerinin devam ettiği kaydedildi. Zanlıların buradaki ifadelerinden sonra adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

FİLM GİBİ OPERASYON

Erkan K.’nin yakalanması ile alakalı detaylar da ortaya çıktı. Cinayet sonrasında izlemeye alınan Erkan K.’nin Gemlik’te olabileceğini öğrenen Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çeşitli bölgelerde incelemeye başladı. Kumla Mevkiine ticari bir taksi ile geçtiği öğrenilen zanlı, Kumla Mahallesinde Polis Ekipleri taksinin önü kesilerek durduruldu. Zanlı Gemlik Emniyet Müdürlüğüne getirilmesinin ardından, Bursa Cinayet Masasına gönderildi.

CİNAYET ZANLISI KUMLA DA YAKALANDIGEMLİK POLİSİNDEN KAÇAMADIBursa'nın Orhangazi ilçesinde, 3 aydır kayıp olarak aranan zeytincilik firması sahiplerinden Sezai Katmer (45), kendisine ait zeytin bahçesindeki foseptikte, elleri ve ayakları bağlı halde ölü bulundu. ​Olay, öğleden sonra Orhangazi ilçesindeki Yeniköy Mahallesi'nde meydana geldi. Mart ayında tutuklu bulunduğu cezaevinden çıkan Sezai Katmer, ortadan kayboldu. Kendisinden haber alamayan ailesinin kayıp başvurusu üzerine Katmer için polis ekiplerince geniş çaplı arama çalışması başlatıldı. En son 12 Mayıs'ta görüldüğüne dair ihbar alan polis ekipleri, araştırma sırasında ailenin de ifadesine başvurdu. Aile fertlerinin ifadesi doğrultusunda polis, aramalarında 'cinayet şüphesi'ne yoğunlaştı. GEMLİK'TE YAKALANDIGemlik ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından şüphr üzerine durdurulan bir araçta, cinsyer zanlısı yakalandı. Zanlı Gemlik ilçe eöniyet müdürlüğüne getirildi.

Gemlik Manşet paylaştı: 17 Ağustos 2020 Pazartesi

 

 

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir