Necdet Yılmaz’dan İmam Hatip paylaşımlarına tepki

Gemlik İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Necdet Yılmaz, geçtiğimiz dönem MHP’den Belediye Başkan Adayı olan Dr. Adnan Bıyıklı’nın İmam Hatiplere yönelik paylaşımları ile alakalı yazılı açıklamada bulundu. Yılmaz, yapılan paylaşımlarını Müslüman mahallesinde salyangoz satma değimine benzetti.

Yılmaz’ın açıklaması şu şekilde; ” Sosyal medyada TC Adnan Bıyıklı’nın bir cinsel istismar olayını bahane ederek kuran kurslarına ve İmam Hatiplere dil uzattığına  ilişki tarafımıza bilgi ulaşmıştır. İlgili sosyal medya hesabından paylaşımı okudum.

Adnan Bıyıklı kim? Dr. Adnan Bıyıklı 2014 yerel seçimlerinde MHP Gemlik belediye başkan adayı. Biz o kadar tanıyoruz.

Diyor ki: “Hani evladım doğru yolu bulsun diye bu kuran kurslarına yolluyorsunuz ya yavrucuklarınızı… İnanın en güvenilir yer sizin yanınız. Çok istiyorsanız açın kuranı hem Türkçesini hem Arapçasını kendi evinizde okutun anlatın çocuklarınıza.”

Ve hızını alamıyor bu defa İmam Hatiplere dil uzatıyor “O çok övülen imam hatipten çıkma bir öğretmenin eseridir bu olay. Akıl, vicdan, insani duygular bilimsel metotlarla işlenmedikçe çocuklarımızın bu tarz ziyan oluşlarına daha sık tanık olacağız.”

Öncelikle şunu belirmekte fayda var. Yaşanan olay çok çirkin. Eğer yapmışsa ilgili kişi yargılama sonunda en ağır cezayı alacaktır. Bundan hiç şüphemiz yok.

Ancak bu olayı bahane ederek kuran kurslarına ve İmam hatiplere saldırmasını şiddetle kınıyoruz. Öncelikle nerde siyaset yaptığın bir baksın. MHP milliyetçi muhafazakar bir partidir. Sanırım Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışmaktadır. 2014 yerel seçimlerinde yol arkadaşlığı yaptığı İlçe başkanı sayın Osman Durdu’nun çocuğu da Gemlik İmam Hatip Anadolu Lisesin’de okumaktadır.  Ve daha bir çok MHP li yönetici ve üyenin çocukları da mezun ya da okumaktadır.. Onlarla ilgili kanaati de aynı mıdır acaba merak ediyorum. Onlarda çocuklarını İmam Hatip’e göndererek “akıl vicdan insani duygular bilimsel metotlarla işlenmediği” için sapık mı olacaklar.

Önümüzdeki dönemde aday olursa  Gemlik Sokaklarında gezerken Kuran Kursu ve İmam Hatipliler’den oy talep edecek midir acaba.  Öldüğünde kim yıkayıp temizleyecek cenazesini kim kaldıracak?

Son bir şey Google den doktor ve taciz sözcüklerini arattırınca bir sürü haber çıktı doktorlar hemşireye, hastasından , başka kadın doktora taciz haberleri. O doktorlar nereden mezun acaba, sapık yetiştiren bir tıp fakültesi var mı? Kapatalım mı bu doktorların mezun oldukları Tıp Fakültelerini? Ya da kimse doktora gitmesin mi ? Evde kendi kendine mi tedavi olsun?

MHP yönetimi halen üyesi olduğunu zannettiğim Adnan Bıyıklı hakkında kuran kursları ve İHL düşmanlığı nedeni ile bir işlem yapacakmıdır? Onu da takip edeceğiz.

Dr. TC Adnan Bıyıklı’yı tüm İmam Hatip mezunları adına İmam Hatip Mezunları Derneği olarak şiddetle kınıyoruz”

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir