TALAN; ESNAF ODASINA ADAYIM

Beş dönem Gemlik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı görevini yürüten İbrahim Talan, yine aday olduğunu açıkladı. Gemlik Manşet Gazetesini ziyaret ederek adaylık açıklamasını yapan eski başkan, Gazete İmtiyaz Sahibi Kazım Bulut’a yaptığı açıklamada, görev sürecinde yaptığı çalışmalara da değindi.

İSTEK ÜZERİNE ADAYIM

Talan; ‘’Görevi bıraktığımızdan bu yana esnafımız ve çevremizden sürekli talep geliyor. Bir dönem dinlendik. Yapılması gerekenleri gördük. Esnafımızı kırmak olmaz. Sonraki dönemde de, Gemlik Esnaf ve Sanatkârlar Odasına adayız. Ekip çalışmamız devam ediyor. Bize güvenenleri haklı çıkarmak adına aday olacağız. Önümüzdeki dönemlerde, projelerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi vereceğiz’’ dedi.

BÜYÜK MARKETLERE İLK CEZAYI BİZ YAZDIK

Sözlerinin devamında Gemlik’te ki büyük marketi mühürlettiğiniz altını çizen Talan; ‘’Gemlik’te önceliğimizi küçük esnafımıza verdik. Kazandığını Gemlik’te, Gemlik için harcayan bizim için her zaman değerlidir. Büyük marketler ile alakalı çeşitli kurallar olsa da, ne yazık ki yerine getirilmiyordu. Biz, Gemlik’te iki büyük firmanın şubelerini usulsüz ruhsat aldığından dolayı mühürlemiştik. Bugün sokak aralarında bile market var. Biz bırakana kadar 25 civarında market açılmıştı. Bizden sonraki dönemde, nerede ise 4 yıl içinde 25 civarı market daha açılmış. Sayı iki katına çıkmış. Bunların evraklarını inceleyeceğiz.

PAZAR YERİNİ 8 MİLON’A YAPACAKTIK

Kapalı Pazar Yeri ile alakalı ciddi anlamda şikayet alıyoruz. Biz bölgedeki yer sahibi Yaşar Bey ile anlaşmıştık. Arsayı çok daha ucuza alacaktık. Toplamda 8 Milyon TL’ye Kapalı Pazar Yerini yapacak, esnafımıza 15 Bin TL’ye satacaktık. Gemlik Belediyesi ise 25 Milyon TL civarında paraya tamamlayabildi. Kapalı Pazar Yeri sorunları ile dikkat çekiyor. Bizim düşündüğümüz ve maliyet hesapladığımız Pazar yerinde de çocuk oyun alanları, kurban kesim yerleri, yürüyen merdiven gibi pek çok şey de olacaktı.

Biz 2018 yılında yapılacak seçimde yeniden başkanlığı alacağımıza inanıyoruz. Bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Gemlik Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçim takvimi ile alakalı şu zamana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. En erken Ocak Ay’ında olacağı düşünülen seçimler ile alakalı şimdiden adayların ortaya çıkması, seçimin hareketli geçeceğini düşündürüyor.

 

 

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir