Marmarabirlik’ten Vefa Örneği

Marmarabirlik Gemlik Kooperatifi, sabah kahvaltısında yönetimi ve üyeleri ile buluştu. Kahvaltı programına Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, Gemlik Kooperatifi Başkanı İbrahim Demir ve Marmarabirlik Yönetim Kurulu Üyesi, Gemlik Temsilcisi Osman Bostancı da katıldı. Marmarabirlik Gemlik Kooperatifi depo ve tesislerine başkanlık görevini yürütürken vefat eden İbrahim Besli’nin isminin verileceği kaydedildi.

143 MİLYON BORÇLA DEVRALDIK

Atatepe Sosyal Tesislerinde yapılan toplantıda konuşan Hidamet Asa; ‘’Marmarabirlik yönetimine geldiğimizde, 150 Milyon TL’nin üzerinde vergi borcu vardı. 143 Milyon TL’de vergi dışında borcumuz vardı. Geçmiş dönemin borçlarını hala ödüyoruz. Vergi borcumuz ile alakalı da af getirdik. Geçmiş dönemin taksitleri dışında borcumuz bugün kalmadı.

50 BİN 500 TON ÜRÜN ALDIK

Bu yıl Marmarabirlik rekor kırarak 50 Bin 500 Ton ürün aldı. 290 Milyon TL’lik ürünün bedelinin %80’ini peşin, geri kalanını 26 Ocak tarihlerinde ödedik. 3 bin 500 ton yeşil zeytin alımı yaptık. 1 500 ton da zeytin yağı alımı yaptık. Toplamda 335 milyon TL ödeme yapıldı ve ödemenin tamamı kredi kullanmadan, kendi öz kaynaklarımızdan gerçekleştirildi.

Bu yıl 17 Milyon TL kar payı dağıttık. Bu kar payını da önceki dönemlerde olduğu gibi kredi çekerek değil, kendi kaynaklarımızdan dağıttık. Biz popülist davranmıyor, doğruları üyelerimize aktarıyoruz.

ZEYTİNİN BAŞKENTİ GEMLİK

Gemlik Zeytinin Başkentidir. Marmarabirlik de Gemlik Kooperatifinden kurulmuştur. Gemlik’te önemli tesis ve depolama alanı sağlayacağız. Burada İbrahim Demir ve yönetimine başarılar diliyorum. Kendilerini de destekliyorum. Yapılacak tesise de Marmarabirlik’e önemli katkı sağlayan Rahmetli Mehmet Besli’nin adını verilmesini düşünüyoruz’’ dedi.

İRAN PAZARINA DA GİRDİK

Soru cevap bölümünde de, dış pazarda önceki döneme göre %80 daha etkin olduklarını ve ürün verdiklerini ifade eden Asa, ‘’geçmişte 18 ülke ile ticaret yapıyorduk, bugün 52 ülke ile yapıyoruz. İran gibi önemli bir pazara da girmek üzereyiz. Bununla alakalı görüşmeler de yaptık. Hedefimiz dış pazara 50 bin ton zeytin satmaktır’’ dedi.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir