Nene Hatun kız Hafızlık Yurdu temeli atıldı

Gemlik Hisar Mahallesinde yapılacak olan Nene Hatun Kız Kuran ve Hafızlık Kursu temeli atıldı.

Temel atma törenine önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ak Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Aydın ve Osman Mesten, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, GTSO Meclis Başkanı Paşa Ağdemir, kurum ve daire müdürleri katıldı.

YILMAZ; 4 MİLYON 100 BİN TL’YE YAPILACAK

Programda ilk sözü Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz aldı. Yılmaz; ‘’Her hafta temel atma veya açılış sözümüzü tutuyoruz.  Ekibimizle gece, gündüz çalışıyoruz. Sağlık Ocakları, Mahalle Konakları, Eğitim Tesisleri ardı ardına Gemlik’te yükseliyor.

Yapımını Gemlik Belediyesinin üstlendiği hafızlık kursunun maliyeti 4 milyon 100 bin TL. Belediyemiz tarafından yapılarak müftülüğümüze devredilecek. Bu kardeşlerimize feda olsun. Çünkü onlar, Kuran’ı Kerim’i dilden dile, gönülden gönüle aktaracaklar.

Bugünlere kolay gelinmedi. Bedeller ödedik. Devletin camilere ve dine kurumlara çivi çakamadığı noktalardan camiler hatta dini eğitim kurumları yaptığı noktalara geldik. Tekrar Gemlik’imize ve milletimize hayırlı olsun’’ dedi.

Bursa Milletvekilleri adına söz alan Osman Mesten ise; ‘’Çok güzel bir vesileyle bir araya geldik. 1980 döneminde, ben de Eskişehir’de benzer bir kurumdan yetiştim. O günlerde genel anlamda dini eğitim iyi noktada değildi. Bırakın böyle temel atmayı, açılışlarda devlet görevlileri yer alamazdı’’ şekline konuştu.

MÜEZZİNOĞLU; SORUNLARIN TEMELİNDE KURAN’DAN UZAKLAŞMAK VAR

Son olarak söz alan önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise; ‘’Gemlik dini tesisler alanında olduğu kadar, diğer yapılarla da dikkat çekiyor. Bu konuda önemli katkı sağlayan Belediye Başkanına teşekkür ediyoruz. Böyle çalışmalara ve belediye başkanına destek olmak önemli.

Dini tesislerin durumu bizim en temel sorunlarımızdandı. Çünkü sorunlarımızın temelinde Kuran’ı Kerim’den uzaklaşmak yer almaktadır. Önemli olan Kuran’ı Kerim’e sahip çıkmaktır. Kuran’u Kerim’in ilk emri ‘Oku’dur. İslam dünyasının durumu düşünüldüğünde, okumadığını görüyoruz. Eğer Kuran’ı Kerim’in emirlerine uyulsa, toplumlar da gelişirdi. Kuran’ı Kerim düşünmeyi emreder’’ dedi.

Konuşmalarının ardından Nene Hatun Kuran’ı Kerim ve Hafızlık Yurdu’nun temeli atıldı.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir