CHP’li Acar; “Erdoğan makamından inerse dolar da iner”

CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar, “dövizin yükselmesi kaygı verici, biz Erdoğan’ı değil, enflasyonu indirmek istiyoruz ama bunun için Erdoğan’ın o makamdan inmesi gerekiyor” dedi.

CHP’liler Manastır Sefa Çay Bahçesi’nde bir araya geldi. Çay ve sohbet eşliğinde gerçekleşen toplantıya ilçe başkanı Cemil Acar’ın yanı sıra Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, meclis üyeleri ile CHP Bursa Milletvekili Adayı Kemal Atan da katıldı.

Başkan Acar, iftardan sonra düzenledikleri toplantıya katılan mahalle sakinlerine teşekkür ederek duyarlılıklarını kutladı. Son günlerde gerçekleştirdikleri mahalle toplantılarında katılımın git gide arttığına dikkat çeken Acar, Manastır’ın CHP için özel bir anlam ifade ettiğini belirtti.

“CUMHURİYET MAHALLESİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Acar konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Cumhuriyet Mahallesi düzenli yapısı ve aydın bireylerin yaşadığı bir yer olarak, her mahallesi birbirinden kıymetli ilçemizin en özel yerlerinden birisi. Burada vatandaşlarımız gerek ilçemiz gerek ülke gündemi ile daha yakından ilgileniyor ve duyarlılık gösteriyor.”

“Ekonomide yaşanan gelişmeler ve dövizdeki bu hızlı artışı, dünyadan habersiz kimi iktidar yandaşları “dolar dolsa ne olur dolmasa ne olur ben dolar kullanmıyorum” diyerek yorumlamaya çalışıyor. Ama öyle değil, petrol dünyada dolar ile satılıyor. Bu gün yakıttan plastiğe binlerce şeyin hammaddesi olan petrol fiyatları yükselince nelere zam gelecek? Toplu taşımaya, mazota, benzine hatta plastikten üretilen çatal bıçak ve poşetin bile fiyatı yükselecektir. Bu gün kağıt yurtdışından alınıyor, dolar yükselince kağıt fiyatları yükselecek ve matbaalar da zarar görecektir. Kaynağı yurt dışında olan pek çok hizmette ciddi fiyat artışları olması kaçınılmaz durumda.”

“ENFLASYONU İNDİRECEK, TÜRKİYE’Yİ DÜZLÜĞE ÇIKARACAĞIZ”

“Türkiye bu zorlu günlerden geçerken Erdoğan hâlâ konuyu kişiselleştirmekte, tek dertleri beni indirmek diyor. Buna en güzel cevabı Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce vermişti. 16 yıldır Türkiye’yi yöneten Erdoğan makamından inerse ne iner? Dolar iner, euro iner, enflasyon iner, zamlar iner. Biz bunları indireceğiz. Bunu da sizlerle birlikte yapacağız. Zamları indirecek, Türkiye’yi birlikte düzlüğe çıkaracağız.”

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir