Kent Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya Oldu

Gemlik Kent Konseyi seçimleri Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası salonunda yapıldı. Dernekler STK’lar ve kurumların oy kullandığı seçimde Gürhan Çetinkaya ve Şükrü Deviren isimleri yarıştı.

Genel kurulda ilk sözü Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim aldı. Serim; ”Gemlik Kent Konseyini vatandaş tanıdı ve sivil toplum sahiplendi. Kent Konseyleri siyasetten uzak kalmalı. Göreve gelecek arkadaşlarımızın, bizden daha yukarıya taşımasını bekliyoruz. Gemlik zeytinini tanıtmak için festival düzenlendi” dedi.

SERTASLAN BELEDİYE İLE UYUMA DİKKAT ÇEKTİ

Ardından söz alan Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan; ” Kaymakamımızın 15 yaşında oğlunu kaybettik, hepimizin başı sağ olsun. Bugün bir iş kazasında bir yurttaşımızı kaybettik. Bunun bizim yönetimimizde planlanan bir işim de üzüntüsü içimdeyim.

Mukaddes abla tarafsız olması gerektiğini söyledi. Kararlarım yerel yönetimler elinde de hizmete geçirildiği yerler. Mahalle meclisleri oluşmalı. Emek verenlere teşekkür ediyoruz.

Bundan sonra üzerine koymamız lazım. Gemlik’i Marmara’nın incisi yapma vizyonu ortaya tekrar çıktı. İnsanımızı denizle birleştirmeliyiz. Gemlik Belediye Meclisine yol gösterecek yer olmalı burası.

Ne siyasal, ne ekonomik beklenti olması gerekir. Tarafsız olması gereken kent konseyinin belediye ile uyum içinde olunmalı. Burada ortaya çıkacak sonucun Sertaslan’ın galibiyeti ve malubiyeti sayılmaya başladı. Kent Konseyi Belediye Başkanı ile hesaplaşma yeri değil. Buradan ayar verilmez. Eksik olan arkadaşlarımızın varlığı ile alakalı bilgi verildi. Geçen seçimlerin 30 kili ile yapıldığını unutmayalım” şeklinde konuştu.

ÇETİNKAYA; ZEYTİN VE BALIKÇILIK KONSEYLERİ KURACAĞIZ

Adaylardan ilk sözü alan Gürhan Çetinkaya; ”İşlerimizden en önemlisi çocuklarımıza dokunmak. Evlatlarımızı tehlikeden korumak. Kent Konseyi ne iş yapıyor diyorlar. Bizler de üzeri e koyarak gerçekleştireceğiz. 81 ilden gelen arkadaşlarımızı kucaklaştıracağız.Yerel demokrasinin güçlenmesi, sorunların belediye meclisine taşınabilmesi için hep birlikte çalışacağız. Zeytin ve balıkçılık konseyi kuracağız” dedi.

DEVİREN; EZBER BOZMAK İSTİYORUZ

Son olarak söz alan Şükrü Deviren ise; ”Gerçekten demokratik ortam, Gemlik için umutluyum. Ben kalbine inanan, aklı ile hareket eden adamım. Eğer kalbim doğru değilse, imanın doğru değildir. İnsanların hayatlarında dönüm noktaları vardır. Ben patika yollardan çok kör yılanlara basarak geçtim.

Biz insan kazanmadıkça toplum bir yere gelmez. Ben başkanımın sözlerinden umutluyum. Siz kendinizi geliştiremezseniz, gelecek ile alakalı doğruların olamaz. Biz ezber bozmak niyetindeyiz. Biz insan olarak birbirimize değer vermeliyiz.

Biz hiç kimseyi ötekileştirmeden  insanları birleştirmeye çalışıyoruz. Gemlik dinamikleri bir araya getirmeli. Bu kent için kaygılanıyorum ben. Huzur ve barışın kenti yazısı beni çok etkiledi. Ben Gürhan Bey ile yeni tanıştım. Seçimi kazandığımda yanımda olmasını isteriz. Biz insanlara kendi ihtiyaçlarını karşılamak için beceri ve cesaret kazandırmalıyız” dedi.

ÇETİNKAYA 60 – DEVİREN 40

Seçim, Gürhan Çetinkaya ve listesinin 60’a 40 üstünlüğü ile sonuçlandı.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Kent Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya Oldu” için bir yorum

  • Haziran 29, 2019 tarihinde, saat 9:24 pm
    Permalink

    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun kederli ailesine rabbim sabır versin inşallah

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir