Zeytin Festivali Tarihi Belli Oldu 

Bu Yıl Beşincisi düzenlenecek olan Uluslararası Gemlik Zeytini Festivalinin tarihi belli oldu. Festvalin 6-7-8 Eylül tarihlerinde yapılacağı kaydedildi.

Gemlik’te 5’incisi düzenlenecek olan Gemlik Zeytini Festivali öncesinde, Gemlik Ticaret Borsasında süreçle alakalı toplantı yapıldı. Kent Konseyi yönetiminde, zeytinciler, tarım kurumları temsilcileri, basın mensupları ve Belediye Kültür Müdürlüğü personelinin katıldığı toplantıda, festival öncesinde fikirler alındı.

AKKUŞ; AKHİSAR’DAN ZEYTİN ALINABİLİR  

Konu ile alakalı söz alan isimlerden Mahmut Solaksubaşı, bu yıla kadar yapılan festivallerin panayırdan bile kötü olduğunun altını çizerken, cazip hale getirmek için çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı. Solaksubaşı; ”Farklı etkinlikler ve çalışmalarla, gençleri ve medyayı çekersek ancak amacına ulaşabilir. Yeşil zeytin ile alakalı insanlar kendi evlerinde yapmak istiyor da, bize tarih uymayabilir” dedi. Programın en şaşkınlık veren söylemiyse, Gemlik Belediye Meclis Üyesi ve Gemlik Kent Konseyi Başkanvekili Sedat Akkuş’tan geldi. Akkuş, bu durumda Akhisar’dan zeytin alınabileceğini söyleyince tepki çekti.

ÇAKIR; DİĞER İLÇELERİ DE DÂHİL EDELİM

Gemlik Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır ise, Gemlik Zeytini Festivaline diğer ilçelerin de katılması gerektiğini vurguladı. Festivalin bu şekilde daha kapsamlı olacağının da altını çizen Çakır, festivalin ürün adına yönelik olduğunu dile getirdi.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir