Gemlik Belediye Meclisinde 15 Temmuz Meydanı Tartışması

Gemlik Belediye Meclisi Eylül Ay’ı oturumunda MHP Grubu tarafından gündeme getirilen, 15 Temmuz Demokrasi Meydanının resmi açıklamalarda ve anonslarda kullanılmaması konusu, Gemlik Belediye Meclisinde tartışıldı.

SERTASLAN; 15 TEMMUZ İSMİNİ HALKA SORALIM

Konu ile alakalı yanıt veren 15 Temmuz Demokrasi Meydanı felaket senaryosundan çıkan ilçede, ülkenin çok yerinde duygusal anda verilen isim. Ama kentin değerleri de vardır. Biliyorum ki bu konu taciz ediliyor. Böyle bir ülke haline geldi. CHP kaldırmış gibi gösteriliyor. Bizi de ’15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ dedikçe taciz ediyorlar. Halka soralım, koyalım sandığı önlerine kime ne istiyorsa o yapsın” dedi.

Konu ile alakalı söz alan Ak Parti İlçe Başkanı ve Meclis Üyesi Şamil Yiğit; ”Meclisten oy birliği ile geçen kararı halka soralım diyorsunuz. Bizler halkın temsilcileri değil miyiz? Resmi daireler hata yapmamalı.” dedi.

Sertaslan; ”Halkın temsilcilerinin de hata yaptığına birçok kez halk şahit oldu. Yanlıştan dönmek de erdemdir halka soralım. Bu durumu kaşımamak lazım ısrarla. Mecliste neden sorayım. üçte iki çoğunluğu sağlayamayacağım yerde neden soralım” dedi.

Osman Durdu; ”O zaman önerge getirin” dedi. Sertaslan; ”Buraya İskele Meydanı demek farklı şey. Buraya Nazım Hikmet Meydanı demedik” dedi.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir