Körfez Okulu Velilerinden Taşınma Tepkisi

Gemlik Endüstri Meslek Lisesinin hasarlı olmasından dolayı eski adı Körfez Ortaokulu olan Şehit Esat Akbaba Okuluna taşınacağı iddiası öğrenci velilerinin tepkilerine neden oldu.

Sabah Saatlerinde Şehit Esat Akbaba Okulunun arka bölümünde toplanan yüz üzerinde öğrenci velisi okulun yarım gün olacak olması ve lise ile ortak kullanılması iddialarına tepki gösterirken, kendi okullarının taşınıp yerine Endüstri Meslek Lisesinin gelme söylentisi olduğunu da beyan ettiler.

Okul Aile Birliği tarafından yapılan açıklamada; ”Endüstri Meslek Lisesini bizler de düşünüyoruz. Bu yıllardır devam eden bir durum. Boşaltılan Gazi Okulu boş. Sadece elektrik tesisatı yok, çünkü çalındı. Böyle bir durum varken, neden bizi ikili eğitime sürüklüyorlar. Bize gelen duyuma göre, Lise buraya gelirse, burada uzun süre devam edebilir. Cumartesi gününden itibaren bu konuda görüşüyoruz” dediler.

ÖĞLEN GÖRÜŞECEĞİZ, SONRA İZİNLERİMİZİ ALIP TOPLANACAĞIZ

Gemlik Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşme yapacak olan Okul Aile Birliği üyeleri, sonuç alınmazsa izinlerini alarak okul önünde toplanacaklarını da beyan ettiler.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir