Engelsiz Taksinin ilk seferi Başkan Sertaslan’dan

Gemlik Belediyesinin bedensel engellilere yönelik hizmeti olan Engelsiz Taksi’nin ilk seferini Başkan Sertaslan gerçekleştirdi. Engelsiz Taksi, engelli vatandaşı gideceği adrese götürürken, kaldırımlarda bulunan engelli rampalarının önüne araba park etmeme çağrısında bulundu.

ENGELSİZ TAKSİ İLK SEFERİNİ YAPTI

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan'ın seçim vaatlerinden biri olan Engelsiz Taksi, ilk seferini gerçekleştirdi. İlk seferde şoförlüğü de Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan yaptı.

Gemlik Manşet paylaştı: 14 Nisan 2020 Salı

Gemlik Belediyesi engellere yönelik projelerine bir yenisini daha ekledi. Engelsiz Taksiyle engellilerin sağlık alanında çektiği zorluklara çözüm getirmeyi ve sosyal yaşama katılımlarını amaçlayan Gemlik Belediyesi ekipleri, bu konuda çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizdi.

Engelsiz Taksi’yi ilk kullanan Fariz Eşiyok, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederken, engellilere herkesin yaklaşımı bu şekilde olursa engellilerin hiçbir zaman mağdur olmayacağını belirterek şimdiye kadar ulaşımda çok sayıda sorun yaşadıklarını vurguladı.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan engelli yurttaşlarımızın hayata ulaşması ve sosyal alana kavuşmasın da bu hizmetin faydası olacağını ifade ederek, “Seçimlerden önce Fariz hocamın evine ziyaretine gitmiştim, ziyaret esnasında Fariz hocam sokağa çıkma ve hayata ulaşma konusundaki zorluklardan bahsetmişti. Engelsiz taksi o günden beri anlattığımız bir şeydi, tüm engellilerimize daha mutlu oldukları bir hayat diliyorum” dedi.

Gemlik Belediyesi yetkilileri ise Engelsiz Taksi’yi kullanmak isteyen engelli vatandaşların program hazırlanması amacıyla bir gün önceden saat 16.00’a kadar randevu alınması gerektiğini ifade ederken,  randevularda sağlık hizmetlerinin öncelikli olduğu belirtildi.

Konuşmaların ardından engelli vatandaş Fariz Eşiyok, özel hazırlanan rampadan engelli aracına binerek gideceği adrese Başkan Sertaslan tarafından götürüldü.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir