GTSO MANİFESTOSU

DEĞERLİ GEMLİKLİLER,

DÜNYADA, ÜLKEMİZDE VE ŞEHRİMİZDE BİRÇOK YENİLİK VE DEĞİŞİKLİKLER OLUYOR.

DÜNYADA YENİ LİDERLER SEÇİM SONUCU İKTİDARA GELDİLER. ETRAFIMIZDA, SAVAŞLA BÖLÜNMELER OLMAKTA. ÜLKEMİZDE YİNE SEÇİM VE REFERANDUM SONUÇLARI YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICINI BİZLERE DUYURUYOR…

ŞEHRİMİZDE İSE ÇOK HIZLI BİR DÖNEME GİRMEKTEYİZ. ÖZELLİKLE BÜYÜKŞEHİR YASASINA TABİ OLDUĞUMUZ ZAMANDAN BU TARAFA, YENİ İSTANBUL – İZMİR OTOBANININ YAPILMASIYLA, TREN YOLU PROJESİNİN PLANLARA İŞLENMESİ İLE BÜYÜK BİR DEĞİŞİM BAŞLIYOR. GEMLİK BELEDİYESİNİN KUZEY PLANLARI, DEPOLAMA İMAR PLANLARI DEVREYE GİRİNCE DEĞİŞİM TAM ANLAMIYLA BAŞLAMIŞ OLACAK. GEMLİK’İMİZDE BU DEĞİŞİMİ VE GELİŞMEYİ DESTEKLEYECEK, KATKILAR SAĞLAYACAK SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ DE ELLERİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALIDIR.

   BU KURUMLARIN EN ÖNEMLİSİ GEMLİK TİCARET VE SANAYİ ODASIDIR. KONUŞTUĞUMUZ GEMLİK HALKI, SANAYİCİSİ, TÜCCARI, MEMURU, ÇALIŞANI, EV KADINI, GENCİ, ÖĞRENCİSİ, MÜSTAHSİLİ DAHA ETKİN BİR GTSO BEKLİYOR.

BÜYÜK VE GÜZEL GEMLİK İÇİN, GEMLİK’TE YAŞAYANLARI HEMŞERİ YAPMAK, ORTAK YAŞAM SAĞLAMAK, AMACIN GEMLİK’İN GELİŞMİŞLİĞİ OLDUĞUNU, ONLARLA PAYLAŞMAK GEREKİR.

SANAYİYİ SEVMEK DEMEK ONLARIN SIKINTISINI HİSSETMEK, ONLARLA BERABER DERTLERİNİ ÇÖZMEK İÇİN UĞRAŞMAK, ÇALIŞANIN İHTİYACINI GÖRMEK, YOLUNUN, KREŞİNİN, OKULUNUN, SPOR TESİSİSİN, OTOPARKININ, LOKANTASININ YAPILMASINI SAĞLAMAK İÇİN BÜTÜN KURUMLARIN DESTEKLERİNİ SAĞLAMAK, SANAYİ’Yİ GEMLİK’İN ESAS EVLADI GİBİ GÖREREK, TÜM İHTİYAÇLARINI ÇÖZECEK BİR GTSO HEDEFLİYORUZ.

   TİCARET ERBABININ DERDİNİ, İHTİYAÇLARINI DİNLEYECEK, GELİŞMESİ İÇİN DEVLET KURUMLARI, BANKALAR VE BELEDİYE İLE İLGİLİ KOORDİNASYONU SAĞLAYACAK, HALKIN İHTİYACI İÇİN ÇALIŞAN BU KESİMİN DERTLERİNİ DERT OLARAK GÖRÜP YANINDA OLACAK BİZ GTSO ÖZLÜYORUZ.

GEMLİK’TE BULUNAN TÜM RESMİ KURUMLARIN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMA YÖNÜNDE GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPACAK, FİKRİ, MANEVİ ÇALIŞMALARA HER TÜRLÜ KATKI SAĞLAYACAK BİR GTSO HEDEFLİYORUZ.

ZEYTİN GEMLİK’İN ASLİ ÜRÜNÜ, İŞİ VE TİCARETİDİR. GTB İLE BERABER TÜM KURUMLARI HAREKETE GEÇİRECEK, MÜSTAHSİLİ VE TÜCCARI İLE ÇALIŞANLARININ TÜM SORUNLARINI HER GÜN DİLE GETİREN VE SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN BİR GTSO İSTİYORUZ.

MARMARA’NIN EN GÜZEL KÖRFEZİNE SAHİP, STRATEJİK ÖNEMİ ÇOK ÜSTÜN, ÇEVRESİNDE TURİZMİ ÇOK GELİŞMİŞ OLAN GEMLİK’İMİZİ UYKUSUNDAN UYANDIRIP, ESKİSİ GİBİ TURİZMİ VE BALIKÇILIĞI AYAĞA KALDIRACAK PLANLAMALARI, ORGANİZASYONLARI DESTEKLEYECEK BİR GTSO BEKLİYORUZ.

HEDEFİ; ÖNCELİKLE GEMLİK HALKININ REFAHINI İSTEYEN, GEMLİKLİ HANIMLARIMIZIN SOSYAL HAYATA KATKILARINI SAĞLAYAN, GENÇLİĞİ GELİŞMİŞ, İYİ ÖĞRENİMLİ, DONANIMLI OLAN VE BU GURUPLARI TOPLUM DİNAMİKLERİNİN İÇİNE KATAN BİR GTSO İSTİYORUZ.

DERNEKLERİMİZİ GEMLİK’İN KÜLTÜR MERKEZİ OLARAK GÖREN, KÜLTÜR AKTARIMININ SAĞLANMASI VE GEMLİK’İN GELİŞMESİ İÇİN DERNEKLERİMİZİN İTİCİ GÜÇ OLARAK ÇALIŞMASINI SAĞLAYACAK BİR ANLAYIŞLA, DERNEKLERE SAHİP ÇIKACAK BİR GTSO BEKLİYORUZ.

KOOPERATİFLERİMİZİN TAMAMININ ORTAKLARININ GELİRİNİ ARTIRAN, AYNI ZAMANDA DA ONLARIN SOSYAL İHTİYAÇLARINI KARŞILAYAN KURUMLAR OLARAK GÖREN VE ONLARIN YÖNETİCİ VE ORTAKLARININ DERTLERİNE ORTAK OLAN BİR GTSO AMAÇLIYORUZ.

BAKKAL KARDEŞİMİZDEN BERBERE, MANAVA, SEYYARA, ULUSALDAN YEREL MARKETE KADAR AMACIN KAR ETMENİN DIŞINDA GEMLİK’E DE, ONUN HALKINA DA HİZMET ETMEK OLDUĞUNU VE BU PAYDAŞLARIN GEMLİK’İN DİNAMİĞİNE KATILIMLARINI SAĞLAYAN BİR GTSO BEKLİYORUZ.

İNŞAATIN, MÜTEAHHİTLERİ, KALFALARI, İŞÇİLERİ, MAL SAHİPLERİ, MAL TEDARİKÇİLERİ DEPREM DOLAYISIYLA GEMLİK’TE SIKINTI İÇİNDE OLAN TÜM PAYDAŞLARI, GELİŞMENİN SAĞLANMASI, SANAYİMİZDE BURSA’YA GİTMEYE İSTEKLİ KARDEŞLERİMİZİ GEMLİK’E GETİRECEK, ONLARIN İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK, GEMLİK’İN DIŞARIDAN BİR İNCİ GİBİ GÖRÜLMESİ İÇİN SİZLERLE EL ELE ÇALIŞACAK, GEMLİK’İN EN DİNAMİK SEKTÖRÜNDEN LİDER KURUMLAR YARATACAK, SİZ DESTEK OLARAK ÖNÜNÜZDE KOŞACAK BİR GTSO İSTİYORUZ.

TARİHTE BURSA’NIN EN ESKİ YERLEŞİM YERİ, EN ESKİ LİMAN VE TERSANESİ OLAN GEMLİK’İN BU KONUMDAN DAHA FAZLA YARARLANMAK İÇİN LİMAN ŞİRKETLERİ, DEPOLAMA ŞİRKETLERİ, NAKLİYE ŞİRKETLERİ, HİZMET ŞİRKETLERİ VE BUNLARIN ÇALIŞANLARI İLE GEMLİK’E YÖN VERECEK BİR ÇALIŞMA BAŞLATARAK, GELECEKTE KÖRFEZİMİZE GELECEK YAKLAŞIK YILLIK BÜYÜK TONAJLI 5000 GEMİNİN HİZMETİNİ VERECEK BİR SEKTÖR OLUŞTURMAK VE BU İNSANLARIN İHTİYAÇLARINI BELİRLEYEREK, ONLARA ÇÖZÜM YARATACAK BİR GTSO BEKLİYORUZ.

GEMLİK’İN GEÇMİŞTE YAŞADIĞI SOSYAL SIKINTILARIN SEBEP VERDİĞİ OLUMSUZ, PROBLEMLİ BAZI OLAYLAR DOLAYISIYLA GEMLİK’E YAKIŞMAYAN, ADLANDIRMALARDAN KURTULUP SOSYAL HAYATTA BURSA VE İSTANBUL DA ESKİ ÜNÜNE YAKIŞAN BİR GEMLİK YARATILMASI İÇİN ÇALIŞACAK, UYARICI, ÖNDER, ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYAN BİR GTSO İSTİYORUZ.

MEDENİ, BİRBİRİNE SAYGILI, SEVGİLİ, HÜRMETLİ GEMLİK’İ ÖZLEYEN HERKESLE BERABER, ”BEN OLAYIM” DİYE DEĞİL, ”LAYIĞI OLSUN” DİYE YOLA ÇIKMAYA HAZIR OLAN TÜM ÜYELERİMİZ İLE MEMLEKETİMİZİ AYAĞA KALDIRMAK İÇİN BERABER HAREKET ETMEK ÜZERE FİKİRLERİMİZİ, GÜCÜMÜZÜ PAYLAŞMAYA HAZIRIZ.

BÜYÜK GTSO

BÜYÜK GEMLİK

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir