TELEFONCU SOYGUNCULARI GEMLİK EMNİYETİNDEN KAÇAMADI (OLAY VİDEOSU)

Gece karanlığını fırsat bilen dükkan farelerinin son adresi Bursa’nın Gemlik ilçesindeki Çarşı Meydanı’nda bulunan otobüs duraklarının arka tarafında bulunan bir iletişim mağazası oldu.

16 NRG … plakalı araçla Gemlik ilçesine gelen 4 maskeli şahıs, gece geç saatlerde Çarşı Meydanı’ndaki iletişim mağazasını gözlerine kestirdi. Saat 05:00 sıralarında bahse konu işyeri önüne gelen yüzleri maskeli, ellerinde eldiven ve ayaklarına galoş giyerek iz bırakmamaya çalışan şahıslar, araçla yanlarında getirdikleri beton blokla işyeri camını kırarak 1 dakika gibi kısa bir süre içinde işyerinde bulunan ve piyasa değeri yaklaşık 35 bin TL olan 15 cep telefonunu, 1 adet akıllı saati ve kasada bulunan yaklaşık 900 TL nakit parayı alarak, geldikleri araçla kısa sürede kayıplara karışması üzerine alarma geçen Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hızlı bir şekilde çalışmalara başladı.

İlk iş olarak araç plakasından yola çıkan Emniyet Dedektifleri, plakanın Bursa Orhangazi ilçesinde park halinde bulunan benzer özellikteki bir araçtan çalındığını tespit etmesi üzerine çalışmalarını derinleştirerek beyaz renkli aracın asıl plakasının yapılan yüzlerce kamera ve Plaka Tanıma Sistemi(PTS) incelemesinin ardından 41 ABD … olduğu ve İzmit’te faaliyet gösteren bir araç kiralama şirketi tarafından O.A. isimli şahıs adına kiralık olduğunun tespit edilmesi üzerine çalışmalar O.A. isimli şahıs üzerinde yoğunlaştı.

Şahısla ilgili yapılan çalışmada çevre illerle de iletişime geçilerek benzer olayların olduğunun anlaşılması üzerine, diğer illerden gelen bilgileri de değerlendiren İlçe Emniyet ekipleri, yaptığı çalışmalar sonucu olayı gerçekleştiren şahısların O.A, Y.A, T.K ve kimliği henüz tespit edilemeyen bir şahıs olmak üzere 4 şahıs tarafından gerçekleştirdiği ve bu şahısların çevre illerde de benzer suçlar işlediği, şahısların aynı araçla İstanbul ilinde bulunduklarının tespit edildi. Bunun üzerine vakit geçirmeden İstanbul ekipleri ile iletişime geçen İlçe Emniyet görevlileri, yapılan koordineli çalışma neticesinde şahıslardan O.A ile T.K’yı yanlarında bulunan iki kadınla birlikte kıskıvrak yakalattı. Şahısların Emniyet’teki işlemleri sürerken olaya karışan diğer iki şahsın yakalama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir