Enişte Cinayetinde Ceza Belli Oldu

Bursa’nın Gemlik İlçesinde, geçtiğimiz yıl Ocak Ay’ında yaşanan olayda, eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurarak öldüren zanlı, 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Zanlının annesinin de evinin bulunduğu Dr. Ziya Kaya Mahallesi Dede Korkut Sokak’ta meydana gelen olayda, eşinden boşanmak üzere olan Ali G. (35) ile aralarında husumet bulunan kayınbiraderi Bayram Can D. (24) nin tartışması sonucunda, Bayram Can D. eniştesini sokak ortasından pompalı tüfekle vurarak öldürmüştü.

Ali G. olay yerinde hayatını kaybederken, Bayram Can D. ise Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından olayda kullandığı tüfekle yakalanmıştı.

Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, Bayram Can D.  Kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis istemi ile son kez hakim karşısına çıkarıldı.. Daha önceki ifadelerini tekrarlayan Bayram Can D., “Eniştem, ablama ve çocuklara devamlı eziyet ediyordu. Onlara hiç sahip çıkmadı. Bakmıyor, kollamıyordu. Ablam, eniştemin kendisini devamlı dövdüğünü söylüyordu. Çocukların yanında uyuşturucu kullandığını gördüm. Ablam, boşanma davası açınca yanıma geldi. Hasta olan yeğenime ve ablama ben bakmaya başladım. Olay gününde, evin kapısına geldi. Ablama ve bana küfürler ederek, bağırmaya başladı. Birinci katta olduğumuz için merdivenden yukarıya doğru çıktığını fark ettim. Ben de tüfeği alarak, yanına gittim. Niyetim öldürmek değildi. Yeniden ağır küfürler ederek, elini beline atmaya çalıştığı sırada üç adım geri gidince ateş ettim. Tüfeği nasıl ateşlediğimi bile bilmiyorum. Pişmanım. Böyle olmasını istemezdim” dedi.

Karar davasında son sözü sorulan Bayram Can D., “Ablama ve yeğenlerime zarar verir diye evden uzaklaştırmak istedim. Böyle olmasını istemezdim. Pişmanım ve tahliyemi istiyorum” diye konuştu.

Cumhuriyet savcısı mütalaasında sanık hakkında müebbet hapis cezası talep etti. Mahkeme heyeti, toplanan delillerin ardından sanığa önce müebbet, ardından iyi hal ve tahrik indirimi uygulayarak 12 yıl 6 ay hapis cezası ve tutukluluğunun devamına karar verdi.

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir