Işık: Gemlik Sınav üssü olacak

AK PARTİ Bursa milletvekili Zafer ışık yaklaşık altı aydır üzerinde durduğu ve ciddi mesai harcadığı Gemlik’i sınav üssü yapma konusunda müjdeyi verdi.

Işık: E-sınav merkezini gemlik kazandırma konusunda çalışmalarımız sürüyordu ve bu çalışmaların neticesi olarak bakanlığımız ve ölçme değerlendirme genel müdürlüğümüz gerekli talimatları verdi. Bu sınav merkezi için önümüzdeki günlerde altyapı çalışmalarına başlıyoruz.

GEMLİK’E TÜRKÇE 4B BECERİ SINAV MERKEZİ

Ayrıca daha önce dokuz ilde pilot uygulama olarak faaliyet gösteren Türkçe 4B beceri sınavı merkezi konusunda ölçme değerlendirme genel müdürümüzle yaptığımız görüşmeler sonucu olarak Gemlik’de pilot uygulama olarak Türkçe 4B beceri sınavı merkezinin kurulacağı sözünü aldık..

USTALIK, KALFALIK VE ÇIRAKLIK SINAVLARI DA ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILACAK

Işık: ayrıca Gemlik’e kazandıracağımız e-sınav merkezi ile birlikte daha önce yazılı olarak yapılan ustalık kalfalık çıraklık gibi mesleki yeterlilik sınavlarınında bu sınav merkezi ile birlikte elektronik ortamda yapılması sağlanmış olacak.
Bir sanayi kenti olan Gemlik bundan sonraki süreçte sınav merkezi olarak da anılacak Gemlik’e kazandıracağımız bu electronik sınav merkezlerinden,Orhangazi,İznik, Mudanya başta olmak üzere bir çok ilçemizde yararlanabilecek…

Gemlik Manşet Gazetesi

Gemlik Manşet Gazetesi @2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Whatsapp Haber Hattı
Merhaba.
Bize haberiniz mi var?
Powered by